AKTUALNOŚCI

MANIFESTACJA PRZED SEJMEM 23 MAJA 2023

STOP DYSKRYMINACJI! STOP DEGRADACJI! Walczymy o równe i godne traktowanie! Walczymy o naszą pozycję w systemie!
PRZYJDŹ I WALCZ Z NAMI O SPRAWIEDLIWY SYSTEM PŁAC! Jeśli się z tym zgadzasz to bądź z nami 23 maja 2023 r. o godzinie 11.00 przed Sejmem RP i podpisz się pod naszym projektem oraz włącz się w akcję zbierania podpisów pod tą inicjatywą!
8 maja 2023/Autor Aleksandra Ferfecka

8 maja – Dzień Polskiej Położnej

W dniu Waszego święta życzymy Wam pogody ducha i nieustającej satysfakcji z wykonywanej pracy. Dziękujemy za uśmiech i życzliwość, jakimi obdarzacie swoich pacjentów każdego dnia. Życzymy Wam także, aby jedynym krzykiem, jaki usłyszycie w swojej pracy, był krzyk radości życia nowonarodzonego dziecka!
8 maja 2023/Autor Aleksandra Ferfecka

WIELKANOC 2023

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych proszę przyjąć życzenia zdrowia, spokoju i radości. Niech będzie to czas odpoczynku i wyciszenia, który doda energii do podejmowania kolejnych wyzwań! - Krystyna Ptok, Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych
5 kwietnia 2023/Autor Aleksandra Ferfecka

INICJATYWA OBYWATELSKA 2023

STOP DEGRADACJI - STOP DYSKRYMINACJI. Ponieważ Ministerstwo Zdrowia w dalszym ciągu nie chce i nie potrafi naprawić złych zapisów ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników w podmiotach leczniczych, Zarząd Krajowy OZZPiP podjął decyzję o wystąpieniu z obywatelską inicjatywą ustawodawczą, która powstrzyma dalszą degradację i dyskryminację zawodową pielęgniarek i położnych w Polsce.
13 marca 2023/Autor Aleksandra Ferfecka

2023-01-18: SPOTKANIE PRZEDSTAWICIELI OZZPIP W MSWIA

18 stycznia 2023r. w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyło się spotkanie przedstawicieli Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych z dyrektorem Krzysztofem Wawro oraz Joanną Wrzesień z Departamentu Zdrowia MSWiA. Spotkanie dotyczyło sytuacji w szpitalach, których organem założycielskim jest Ministerstwo.
20 stycznia 2023/Autor Aleksandra Ferfecka

KOMUNIKAT PO POSIEDZENIU PREZYDIUM ZARZĄDU KRAJOWEGO OZZPIP 11.01.2023

Na posiedzenie Prezydium Zarządu Krajowego OZZPiP przybyli przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia - ich udział był efektem skierowanego w dniu 2 stycznia 2023 r. przez Związek do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego wniosku o podjęcie interwencji wobec zaniechań i braku realizacji „Polityki Wieloletniej Państwa na Rzecz Pielęgniarstwa i Położnictwa w Polsce”, przyjętej przez Radę Ministrów w 2019 r. [treść komunikatu]
12 stycznia 2023/Autor Aleksandra Ferfecka

Boże Narodzenie 2022

Pielęgniarkom, Pielęgniarzom i Położnym wraz z Rodzinami życzymy zdrowych spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

Spędzony w rodzinnym gronie czas niech napełni nas nadzieją na lepsze jutro i będzie odpoczynkiem od trudów pracy.

Koleżankom i kolegom, którym przyjdzie pracować w Wigilię i Święta, życzę aby te dyżury przebiegły spokojnie.

Oby Nowy rok 2023 przyniósł pokój całemu światu.
22 grudnia 2022/Autor Aleksandra Ferfecka

KOMUNIKAT PO POSIEDZENIU ZARZĄDU KRAJOWEGO OZZPIP 5-7.12.2022

W dniach 5-7 grudnia 2022 roku odbyło się posiedzenie Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych - treść komunikatu.
14 grudnia 2022/Autor Aleksandra Ferfecka