CZARNA LISTA POSŁÓW NISZCZĄCYCH ZAWODY PIELĘGNIARKI I POŁOŻNEJ

POSŁOWIE, KTÓRZY 15 CZERWCA 2021 ROKU ODRZUCILI POPRAWKI SENATU DO USTAWY O SPOSOBIE USTALANIA NAJNIŻSZEGO WYNAGRODZENIA ZASADNICZEGO NIEKTÓRYCH PRACOWNIKÓW ZATRUDNIONYCH W PODMIOTACH LECZNICZYCH

[kliknięciem w nazwisko przechodzi się na stronę sejmową posła, gdzie znajdują się adresy i dane kontaktowe biur poselskich]  


CZARNA LISTA POSŁÓW
NISZCZĄCYCH ZAWODY
PIELĘGNIARKI I POŁOŻNEJ

POSŁOWIE, KTÓRZY 15 CZERWCA 2021 ROKU ODRZUCILI POPRAWKI SENATU DO USTAWY O SPOSOBIE USTALANIA NAJNIŻSZEGO WYNAGRODZENIA ZASADNICZEGO NIEKTÓRYCH PRACOWNIKÓW ZATRUDNIONYCH W PODMIOTACH LECZNICZYCH

________________________________________________________

WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE

Okręg wyborczy nr  1  (Legnica)
[powiaty: bolesławiecki, głogowski, jaworski, jeleniogórski, kamiennogórski, legnicki, lubański, lubiński, lwówecki, polkowicki, zgorzelecki i złotoryjski;  Jelenia Góra i Legnica]


  
Kubów Krzysztof, PiS


Machałek Marzena, PiS


Pogoda Szymon, PiS


Szymańska Ewa, PiS


Witek Elżbieta, PiS


Zubowski Wojciech, PiS

Okręg wyborczy nr  2  (Wałbrzych)
[powiaty: dzierżoniowski, kłodzki, świdnicki, wałbrzyski i ząbkowicki; Wałbrzych]


Dworczyk Michał, PiS


Gwóźdź Marcin, PiS


Murdzek Wojciech, PiS


Zyska Ireneusz, PiS

Okręg wyborczy nr  3  (Wrocław)
[powiaty: górowski, milicki, oleśnicki, oławski, strzeliński, średzki, trzebnicki, wołowski i wrocławski; Wrocław]


Czarnecki Przemysław, PiS


Hreniak Paweł, PiS


Soin Agnieszka, PiS


Stachowiak-Różecka Mirosława, PiS


Świat Jacek, PiS

_______ 

WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE

Okręg wyborczy nr  4  (Bydgoszcz)
[powiaty: bydgoski, inowrocławski, mogileński, nakielski, sępoleński, świecki, tucholski i żniński; Bydgoszcz]


Kownacki Bartosz, PiS


Kozanecka Ewa, PiS


Król Piotr, PiS


Latos Tomasz, PiS


Schreiber Łukasz, PiS

Okręg wyborczy nr  5  (Toruń)
[powiaty: aleksandrowski, brodnicki, chełmiński, golubsko-dobrzyński, grudziądzki, lipnowski, radziejowski, rypiński, toruński, wąbrzeski i włocławski; Grudziądz, Toruń i Włocławek]


Ardanowski Jan Krzysztof, PiS


Borowiak Joanna, PiS


Gembicka Anna, PiS


Girzyński Zbigniew, PiS


Kałużny Mariusz, PiS


Michałek Iwona, PiS

_______ 

WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE

Okręg wyborczy nr  6  (Lublin)
[powiaty: janowski, kraśnicki, lubartowski, lubelski, łęczyński, łukowski, opolski, puławski, rycki i świdnicki;  Lublin]


Bielecki Jerzy, PiS


Choma Kazimierz, PiS


Czarnek Przemysław, PiS


Kanthak Jan, PiS


Masłowska Gabriela, PiS


Skwarek Sławomir, PiS


Soboń Artur, PiS


Szulowski Krzysztof, PiS


Tułajew Sylwester, PiS

Okręg wyborczy nr  7  (Chełm)
[powiaty: bialski, biłgorajski, chełmski, hrubieszowski, krasnostawski, parczewski, radzyński, tomaszowski, włodawski i zamojski; Biała Podlaska, Chełm i Zamość]


Dąbrowska-Banaszek Anna, PiS


Duszek Marcin, PiS


Hałas Teresa, PiS


Sasin Jacek, PiS


Stefaniuk Dariusz, PiS


Strzałka Beata, PiS


Zawiślak Sławomir, PiS


Zieliński Tomasz, PiS

_______ 

WOJEWÓDZTWO LUBUSKIE

Okręg wyborczy nr  8  (Zielona Góra)
[województwo lubuskie]


Ast Marek, PiS


Kurzępa Jacek, PiS


Materna Jerzy, PiS


Mejza Łukasz, niez.


Płonka Elżbieta, PiS

_______ 

WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE

Okręg wyborczy nr  9  (Łódź)
[powiaty: brzeziński i łódzki wschodni;  Łódź]


Buda Waldemar, PiS


Gliński Piotr, PiS


Rau Zbigniew, PiS


Tomaszewski Włodzimierz, PiS

Okręg wyborczy nr  10  (Piotrków Trybunalski)
[powiaty: bełchatowski, opoczyński, piotrkowski, radomszczański, rawski, skierniewicki i tomaszowski;  Piotrków Trybunalski i Skierniewice]


Janowska Małgorzata, PiS


Lorek Grzegorz, PiS


Milczanowska Anna, PiS


Telus Robert, PiS


Wojciechowski Grzegorz, PiS

Okręg wyborczy nr  11  (Sieradz)
[powiaty: kutnowski, łaski, łęczycki, łowicki, pabianicki, pajęczański, poddębicki, sieradzki, wieluński, wieruszowski, zduńskowolski i zgierski]


Lichocka Joanna, PiS


Mateusiak-Pielucha Beata, PiS


Matuszewski Marek, PiS


Polak Piotr, PiS


Rychlik Paweł, PiS


Rzymkowski Tomasz, PiS


Woźniak Tadeusz, PiS

_______ 

WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE

Okręg wyborczy nr  12
[powiaty: chrzanowski, myślenicki, oświęcimski, suski i wadowicki]


Bochenek Rafał, PiS


Filipiak Ewa, PiS


Kaczyński Filip, PiS


Kozik Krzysztof Janusz, PiS


Kurowski Władysław, PiS


Polak Marek, PiS

Okręg wyborczy nr  13  (Kraków)
[powiaty: krakowski, miechowski i olkuski; Kraków]


Adamczyk Andrzej, PiS


Duda Elżbieta, PiS


Gowin Jarosław, PiS


Osuch Jacek, PiS


Terlecki Ryszard, PiS


Wassermann Małgorzata, PiS

Okręg wyborczy nr  14  (Nowy Sącz)
[powiaty: gorlicki, limanowski, nowosądecki, nowotarski i tatrzański; Nowy Sącz]


Bartuś Barbara, PiS


Duda Jan, PiS


Gut-Mostowy Andrzej, PiS


Janczyk Wiesław, PiS


Mularczyk Arkadiusz, PiS


Paluch Anna, PiS


Siarka Edward, PiS


Wicher Patryk, PiS

Okręg wyborczy nr  15  (Tarnów)
[powiaty: bocheński, brzeski, dąbrowski, proszowicki, tarnowski i wielicki; Tarnów]


Bukowiec Stanisław, PiS


Kaczmarczyk Norbert, PiS


Krajewski Wiesław, PiS


Pieczarka Anna, PiS


Rusecka Urszula, PiS


Sak Piotr, PiS


Szczurek-Żelazko Józefa, PiS

_______ 

WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE

Okręg wyborczy nr  16  (Płock)
[powiaty: ciechanowski, gostyniński, mławski, płocki, płoński, przasnyski, sierpecki, sochaczewski, żuromiński i żyrardowski; Płock]


Cicholska Anna Ewa, PiS


Małecki Maciej, PiS


Olejniczak Waldemar, PiS


Ozdoba Jacek, PiS


Szumowski Łukasz, PiS


Wąsik Maciej, PiS

Okręg wyborczy nr  17  (Radom)
[powiaty: białobrzeski, grójecki, kozienicki, lipski, przysuski, radomski, szydłowiecki i zwoleński; Radom]


Bąk Dariusz, PiS


Fogiel Radosław, PiS


Górska Agnieszka, PiS


Kosztowniak Andrzej, PiS


Kwiecień Anna, PiS


Suski Marek, PiS

Okręg wyborczy nr  18  (Siedlce)
[powiaty: garwoliński, łosicki, makowski, miński, ostrołęcki, ostrowski, pułtuski, siedlecki, sokołowski, węgrowski i wyszkowski; Ostrołęka i Siedlce]


Czartoryski Arkadiusz, PiS


Górski Maciej, PiS


Kowalczyk Henryk, PiS


Milewski Daniel, PiS


Tchórzewski Krzysztof, PiS


Wargocka Teresa, PiS


Woźniak Grzegorz Adam, PiS


Zagórski Marek, PiS

Okręg wyborczy nr  19  (Warszawa)
[Warszawa]


Gosiewska Małgorzata, PiS


Kaczyński Jarosław, PiS


Kaleta Sebastian, PiS


Kamiński Mariusz, PiS


Korwin-Mikke Janusz, Konfederacja


Krajewski Jarosław, PiS


Lisiecki Paweł, PiS

Okręg wyborczy nr  20
[powiaty: grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni i wołomiński]


Błaszczak Mariusz, PiS


Czerwińska Anita, PiS


Olszewski Dariusz, PiS


Sipiera Zdzisław, PiS


Uściński Piotr, PiS

_______ 

WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE

Okręg wyborczy nr  21  (Opole)
[województwo opolskie]


Bortniczuk Kamil, PiS


Czochara Katarzyna, PiS


Kowalski Janusz, PiS


Ociepa Marcin, PiS


Porowska Violetta, PiS

_______ 

WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE

Okręg wyborczy nr  22  (Krosno)
[powiaty: bieszczadzki, brzozowski, jarosławski, jasielski, krośnieński, leski, lubaczowski, przemyski, przeworski i sanocki; Krosno i Przemyśl]


Babinetz Piotr, PiS


Chrzan Tadeusz, PiS


Kuchciński Marek, PiS


Kurowska Maria, PiS


Pamuła Teresa, PiS


Schmidt Anna, PiS


Śnieżek Adam, PiS


Uruski Piotr, PiS

Okręg wyborczy nr  23  (Rzeszów)
[powiaty: dębicki, kolbuszowski, leżajski, łańcucki, mielecki, niżański, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, stalowowolski, strzyżowski i tarnobrzeski; Rzeszów i Tarnobrzeg]


Chmielowiec Zbigniew, PiS


Gołojuch Kazimierz, PiS


Kapinos Fryderyk, PiS


Moskal Kazimierz, PiS


Paul Jerzy, PiS


Sobolewski Krzysztof, PiS


Szlachta Andrzej, PiS


Warchoł Marcin, PiS


Warzecha Jan, PiS


Weber Rafał, PiS

_______ 

WOJEWÓDZTWO PODLASKIE

Okręg wyborczy nr  24  (Białystok)
[województwo podlaskie]


Andruszkiewicz Adam, PiS


Baszko Mieczysław, PiS


Gwiazdowski Kazimierz, PiS


Kołakowski Lech, niez.


Piontkowski Dariusz, PiS


Szczudło Aleksandra, PiS


Zieliński Jarosław, PiS


Żalek Jacek, PiS

_______ 

WOJEWÓDZTWO POMORSKIE

Okręg wyborczy nr  25  (Gdańsk)
[powiaty: gdański, kwidzyński, malborski, nowodworski, starogardzki, sztumski i tczewski; Gdańsk i Sopot]


Cymański Tadeusz, PiS


Płażyński Kacper, PiS


Sellin Jarosław, PiS


Smoliński Kazimierz, PiS

Okręg wyborczy nr  26
[powiaty: bytowski, chojnicki, człuchowski, kartuski, kościerski, lęborski, pucki, słupski i wejherowski;  Gdynia i Słupsk]


Horała Marcin, PiS


Mrówczyński Aleksander, PiS


Müller Piotr, PiS


Sroka Magdalena, PiS


Śniadek Janusz, PiS

_______ 

WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE

Okręg wyborczy nr  27  (Bielsko-Biała)
[powiaty: bielski, cieszyński, pszczyński i żywiecki; Bielsko-Biała]


Drabek Przemysław, PiS


Gaża Grzegorz, PiS


Matuszny Kazimierz, PiS


Puda Grzegorz, PiS


Szwed Stanisław, PiS

Okręg wyborczy nr  28  (Częstochowa)
[powiaty: częstochowski, kłobucki, lubliniecki i myszkowski; Częstochowa]


Burzyńska Lidia, PiS


Gawron Andrzej, PiS


Giżyński Szymon, PiS


Trepka Mariusz, PiS

Okręg wyborczy nr  29
[powiaty: gliwicki i tarnogórski; Bytom, Gliwice i Zabrze]


Borys-Szopa Bożena, PiS


Dziuk Barbara, PiS


Gonciarz Jarosław, PiS


Szarama Wojciech, PiS

Okręg wyborczy nr  30
[powiaty: mikołowski, raciborski, rybnicki i wodzisławski; Jastrzębie-Zdrój, Rybnik i Żory]


Gawęda Adam, PiS


Glenc Teresa, PiS


Matusiak Grzegorz, PiS


Piecha Bolesław, PiS


Woś Michał, PiS

Okręg wyborczy nr  31  (Katowice)
[powiat bieruńsko-lędziński; Chorzów, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice i Tychy]


Morawiecki Mateusz, PiS


Polaczek Jerzy, PiS


Wesoły Marek, PiS


Wójcik Michał, PiS

Okręg wyborczy nr  32
[powiaty: będziński i zawierciański; Dąbrowa Górnicza, Jaworzno i Sosnowiec]


Andzel Waldemar, PiS


Malik Ewa, PiS


Nowicka Danuta, PiS


Warwas Robert, PiS

_______ 

WOJEWÓDZTWO ŚWIĘTOKRZYSKIE

Okręg wyborczy nr  33  (Kielce)
[województwo świętokrzyskie]


Cieślak Michał, PiS


Dorywalski Bartłomiej, PiS


Gosek Mariusz, PiS


Krupka Anna, PiS


Kryj Andrzej, PiS


Kwitek Marek, PiS


Lipiec Krzysztof, PiS


Wawrzyk Piotr, PiS


Wojtyszek Agata Katarzyna, PiS


Ziobro Zbigniew, PiS

_______ 

WOJEWÓDZTWO WARMIŃSKO-MAZURSKIE

Okręg wyborczy nr  34  (Elbląg)
[powiaty: bartoszycki, braniewski, działdowski, elbląski, iławski, lidzbarski, nowomiejski i ostródzki; Elbląg]


Babalski Zbigniew, PiS


Gontarz Robert, PiS


Krasulski Leonard, PiS


Ołdakowski Adam, PiS

Okręg wyborczy nr  35  (Olsztyn)
[powiaty: ełcki, giżycki, gołdapski, kętrzyński, mrągowski, nidzicki, olecki, olsztyński, piski, szczycieński i węgorzewski; Olsztyn]


Arent Iwona, PiS


Kossakowski Wojciech, PiS


Małecki Jerzy, PiS


Wypij Michał, PiS

_______ 

WOJEWÓDZTWO WIELKOPOLSKIE

Okręg wyborczy nr  36  (Kalisz)
[powiaty: gostyński, jarociński, kaliski, kępiński, kościański, krotoszyński, leszczyński, ostrowski, ostrzeszowski, pleszewski i rawicki; Kalisz i Leszno]


Dziedziczak Jan, PiS


Kaleta Piotr, PiS


Ławniczak Tomasz, PiS


Maląg Marlena Magdalena, PiS


Mosiński Jan, PiS


Sójka Katarzyna, PiS

Okręg wyborczy nr  37  (Konin)
[powiaty: gnieźnieński, kolski, koniński, słupecki, średzki, śremski, turecki i wrzesiński; Konin]


Bartosik Ryszard, PiS


Czarnecki Witold, PiS


Dolata Zbigniew, PiS


Galemba Leszek, PiS


Hoffmann Zbigniew Grzegorz, PiS

Okręg wyborczy nr  38  (Piła)
[powiaty: chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, grodziski, międzychodzki, nowotomyski, obornicki, pilski, szamotulski, wągrowiecki, wolsztyński i złotowski]


Czarnecki Krzysztof, PiS


Kubiak Marta, PiS


Piechowiak Grzegorz, PiS


Porzucek Marcin, PiS

Okręg wyborczy nr  39  (Poznań)
[powiat poznański; Poznań]


Emilewicz Jadwiga, PiS


Szynkowski vel Sęk Szymon, PiS


Wróblewski Bartłomiej, PiS

_______ 

WOJEWÓDZTWO ZACHODNIOPOMORSKIE

Okręg wyborczy nr  40  (Koszalin)
[powiaty: białogardzki, choszczeński, drawski, kołobrzeski, koszaliński, sławieński, szczecinecki, świdwiński i wałecki; Koszalin]


Golińska Małgorzata, PiS


Hoc Czesław, PiS


Szefernaker Paweł, PiS

Okręg wyborczy nr  41  (Szczecin)
[powiaty: goleniowski, gryficki, gryfiński, kamieński, łobeski, myśliborski, policki, pyrzycki i stargardzki;  Szczecin i Świnoujście]


Dobrzyński Leszek, PiS


Gróbarczyk Marek, PiS


Jach Michał, PiS


Szałabawka Artur, PiS

 

Z kim współpracujemy?