Papież Franciszek:

Ekspertki w dziedzinie człowieczeństwa

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych

… jest największą organizacją związkową wśród zawodów medycznych w Polsce

Dokumenty wyborcze OZZPiP

SORGA – tu znajdziesz dokumenty potrzebne do założenia i prowadzenia organizacji związkowej OZZPiP

Jak założyć organizację związkową?

Tu znajdziesz opis, jak krok po kroku założyć organizację związkową OZZPiP

INICJATYWA OBYWATELSKA 2023

STOP DEGRADACJI - STOP DYSKRYMINACJI. Ponieważ Ministerstwo Zdrowia w dalszym ciągu nie chce i nie potrafi naprawić złych zapisów ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników w podmiotach leczniczych, Zarząd Krajowy OZZPiP podjął decyzję o wystąpieniu z obywatelską inicjatywą ustawodawczą, która powstrzyma dalszą degradację i dyskryminację zawodową pielęgniarek i położnych w Polsce.

2023-01-18: SPOTKANIE PRZEDSTAWICIELI OZZPIP W MSWIA

18 stycznia 2023r. w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyło się spotkanie przedstawicieli Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych z dyrektorem Krzysztofem Wawro oraz Joanną Wrzesień z Departamentu Zdrowia MSWiA. Spotkanie dotyczyło sytuacji w szpitalach, których organem założycielskim jest Ministerstwo.

KOMUNIKAT PO POSIEDZENIU PREZYDIUM ZARZĄDU KRAJOWEGO OZZPIP 11.01.2023

Na posiedzenie Prezydium Zarządu Krajowego OZZPiP przybyli przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia - ich udział był efektem skierowanego w dniu 2 stycznia 2023 r. przez Związek do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego wniosku o podjęcie interwencji wobec zaniechań i braku realizacji „Polityki Wieloletniej Państwa na Rzecz Pielęgniarstwa i Położnictwa w Polsce”, przyjętej przez Radę Ministrów w 2019 r. [treść komunikatu]

25+

lat działalności

650+

organizacji związkowych

80 000+

członków

Nasze cele

Statutowym celem Związku jest ochrona praw, godności i interesów pielęgniarek i położnych w szczególności m.in. ochrona interesów materialnych, socjalnych i zdrowotnych pracowników; zabezpieczenie praw pracowniczych, wynagrodzeń, warunków socjalnych oraz bezpieczeństwa i higieny pracy; przeciwdziałanie i zwalczanie mobbingu i dyskryminacji pielęgniarek i położnych.

Historia

Dojrzałość zawodowa i społeczna pielęgniarek i położnych, zauważalne, trwające od lat uzasadnione niezadowolenie związane z bardzo wysoką odpowiedzialnością za życie i zdrowie pacjenta, bez gwarancji bezpiecznego wykonywania zawodu przy zaniżonych zarobkach, niepozwalających dobrze żyć i pracować, były powodem podjęcia decyzji o powołaniu pierwszego w kraju związku zawodowego zrzeszającego wyłącznie pielęgniarki i położne.