Szanowni Państwo,
Koleżanki i Koledzy, Pielęgniarki, Pielęgniarze i Położni,

W tym szczególnym czasie pandemii SARS-CoV2, kiedy cały świat stanął do walki z zagrożeniem zwracam się do Was oddając szacunek Waszej niezłomnej pracy i poświęceniu.

Kolejny raz pokazujemy, że mimo największego ryzyka, jakim jest nasze zdrowie i życie, potrafimy się zjednoczyć, by realizować cele zawodowe.
Szczególna misja naszego zawodu i poczucie odpowiedzialności za zdrowie Pacjentów mobilizują nas do działania, także w najtrudniejszych i ekstremalnych momentach jak obecne, z czego jestem osobiście dumna.

Przepisy zobowiązujące nas do ratowania życia i zdrowia ludzkiego, nawet w kryzysowych warunkach, nie powinny dawać pracodawcom podstaw do lekceważenia naszego zdrowia i życia oraz bezpieczeństwa naszych bliskich.

Dlatego pragnę zapewnić Was, iż dokładamy wszelkich starań, aby zostały wdrożone właściwe procedury ochrony pracowników, aby nasza praca była bezpieczna, abyśmy bezpiecznie i zdrowo wracali naszych do domów.

Od lat jesteśmy bowiem głównym filarem niedofinansowanego i borykającego się z brakami kadrowymi systemu, który bez naszego udziału nie podoła obecnemu wyzwaniu.

Żywię głęboką nadzieję, że po wyjściu z tego kryzysu zarówno społeczeństwo, a przede wszystkim decydenci pamiętać będą, że ochrona zdrowia jest kosztochłonna, nie należy na niej oszczędzać, a Pielęgniarki, Pielęgniarze i Położni powinny mieć właściwe warunki pracy i wynagradzania, wzmacniające ich godność i dające siłę sprawczą do dalszego działania.

Jako OZZPiP nie ustajemy w walce o ochronę bezpiecznych warunków pracy każdego z Was.

Jestem przekonana, że wiedza, oddanie Pacjentom i zawodowa solidarność naszego środowiska będą przeciwwagą dla tej trudnej i wymagającej walki, za którą Wam wszystkim bardzo dziękuję.

Pamiętajcie, razem jesteśmy bezpieczni. Dbajmy o siebie nawzajem.

Pozdrawiam Was i Wasze rodziny.

Krystyna Ptok
Przewodnicząca Ogólnopolskiego
Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych